Notice Board
Standings
Schedules
Latest Scores
Calendar / Events
Teams
Photo Album
Videos
Downloads
Board of Directors
registration
Submit a Story
Administrator
Select seasons >>>
   VMFHL: Schedules
JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
• Numbers in brackets are PEN Points •
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Sun, Oct. 1
10:30A Burnaby D
(3 Div. Three Rec.)
7 Greyhawks
(3 Div. Three Rec.)
0 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 1
10:30A Dashmesh
(2 Div. Two Comp.)
4 Abbotsford
(2 Div. Two Comp.)
0 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 1
12:00P India-E
(3 Div. Three Rec.)
6 India D
(3 Div. Three Rec.)
4 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 1
12:00P Jokers C
(3 Div. Three Rec.)
2 UBros C
(3 Div. Three Rec.)
5 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 1
1:30P UVIC A
(0 Premier)
1 UBros A
(0 Premier)
7 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 1
1:30P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
4 (-3) Panthers-B
(2 Div. Two Comp.)
1 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 1
3:00P Burnaby A
(0 Premier)
2 India A
(0 Premier)
0 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 1
3:00P Lions D
(2 Div. Two Comp.)
3 Elite Strikers
(2 Div. Two Comp.)
4 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 1
4:30P Hawks A
(0 Premier)
1 Lions-A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 1
6:00P West Van D
(3 Div. Three Rec.)
0 Tigers
(3 Div. Three Rec.)
5 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 14
10:30A West Van B
(1 Div. One Comp.)
0 Lions C
(1 Div. One Comp.)
2 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 14
12:00P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
1 Burnaby C
(2 Div. Two Comp.)
7 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 14
1:00P UBros A
(0 Premier)
4 UBC A
(0 Premier)
4 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 14
1:30P Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
2 Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
1 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 14
3:00P West Van A
(0 Premier)
4 Burnaby A
(0 Premier)
0 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 14
3:00P India-E
(3 Div. Three Rec.)
4 West Van D
(3 Div. Three Rec.)
1 Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 14
4:00P Elite Strikers
(2 Div. Two Comp.)
5 Abbotsford
(2 Div. Two Comp.)
0 W J Mouat Field
RS
Sat, Oct. 14
4:30P Burnaby B
(1 Div. One Comp.)
2 Hawks B
(1 Div. One Comp.)
3 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 14
4:30P Greyhawks
(3 Div. Three Rec.)
0 West Van E
(3 Div. Three Rec.)
6 Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 15
9:00A India D
(3 Div. Three Rec.)
1 Burnaby D
(3 Div. Three Rec.)
1 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 15
10:30A Sharks
(3 Div. Three Rec.)
3 Jokers C
(3 Div. Three Rec.)
0 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 15
10:30A Lions-A
(0 Premier)
5 Kings-A
(0 Premier)
5 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 15
12:00P India B
(1 Div. One Comp.)
5 UBros B
(1 Div. One Comp.)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 15
12:00P Panthers-B
(2 Div. Two Comp.)
2 Dashmesh
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 15
12:30P Hawks A
(0 Premier)
4 UVIC A
(0 Premier)
2 Victoria, UVic
RS
Sun, Oct. 15
1:30P Tigers
(3 Div. Three Rec.)
0 UBros C
(3 Div. Three Rec.)
5 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 15
1:30P UBC JV
(1 Div. One Comp.)
1 Panthers A
(1 Div. One Comp.)
6 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 15
2:00P Lions D
(2 Div. Two Comp.)
2 West Van C
(2 Div. Two Comp.)
0 Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 15
3:00P Jokers A
(0 Premier)
1 India A
(0 Premier)
11 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 15
3:00P Hawks D
(3 Div. Three Rec.)
0 (-1) Raiders
(3 Div. Three Rec.)
0 (-1) Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 21
10:30A Lions C
(1 Div. One Comp.)
  Lions-B
(1 Div. One Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 21
12:00P Abbotsford
(2 Div. Two Comp.)
  Burnaby C
(2 Div. Two Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 21
12:00P Hawks A
(0 Premier)
  UBC A
(0 Premier)
  Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 21
1:30P Lions D
(2 Div. Two Comp.)
  Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 21
1:30P West Van D
(3 Div. Three Rec.)
  Burnaby D
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 21
1:30P Panthers A
(1 Div. One Comp.)
  Hawks B
(1 Div. One Comp.)
  Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 21
3:00P Greyhawks
(3 Div. Three Rec.)
  Jokers C
(3 Div. Three Rec.)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 21
3:00P UBC JV
(1 Div. One Comp.)
  West Van B
(1 Div. One Comp.)
  Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 21
3:00P Tigers
(3 Div. Three Rec.)
  Sharks
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 21
4:30P UBros A
(0 Premier)
  Burnaby A
(0 Premier)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 21
4:30P Jokers A
(0 Premier)
  West Van A
(0 Premier)
  Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 21
6:00P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
  Elite Strikers
(2 Div. Two Comp.)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 22
10:30A Lakers-E
(3 Div. Three Rec.)
  Hawks D
(3 Div. Three Rec.)
  Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 22
10:30A India A
(0 Premier)
  Kings-A
(0 Premier)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 22
12:00P West Van E
(3 Div. Three Rec.)
  India D
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 22
12:00P Burnaby B
(1 Div. One Comp.)
  UBros B
(1 Div. One Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 22
1:30P UVIC A
(0 Premier)
  Lions-A
(0 Premier)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 22
1:30P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
  Dashmesh
(2 Div. Two Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 22
2:00P Panthers-B
(2 Div. Two Comp.)
  West Van C
(2 Div. Two Comp.)
  Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 22
3:00P UBros C
(3 Div. Three Rec.)
  India-E
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 22
3:00P Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
  Elite Strikers
(2 Div. Two Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 28
10:30A Burnaby C
(2 Div. Two Comp.)
  Dashmesh
(2 Div. Two Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 28
12:00P Jokers C
(3 Div. Three Rec.)
  Lakers-E
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 28
12:00P Lions-A
(0 Premier)
  UBC A
(0 Premier)
  Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 28
1:30P West Van B
(1 Div. One Comp.)
  Hawks B
(1 Div. One Comp.)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 28
1:30P Lions-B
(1 Div. One Comp.)
  UBC JV
(1 Div. One Comp.)
  Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 28
3:00P Burnaby A
(0 Premier)
  Hawks A
(0 Premier)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 28
3:00P West Van D
(3 Div. Three Rec.)
  West Van E
(3 Div. Three Rec.)
  Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 28
4:00P Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
  Abbotsford
(2 Div. Two Comp.)
  W J Mouat Field
RS
Sat, Oct. 28
4:30P India B
(1 Div. One Comp.)
  Burnaby B
(1 Div. One Comp.)
  Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 28
4:30P Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
  West Van C
(2 Div. Two Comp.)
  Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 29
9:00A Panthers-B
(2 Div. Two Comp.)
  Lions D
(2 Div. Two Comp.)
  Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 29
9:00A UBros C
(3 Div. Three Rec.)
  Burnaby D
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 29
10:30A India D
(3 Div. Three Rec.)
  Hawks D
(3 Div. Three Rec.)
  Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 29
10:30A Jokers A
(0 Premier)
  UBros A
(0 Premier)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 29
12:00P UVIC A
(0 Premier)
  Kings-A
(0 Premier)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 29
12:00P UBros B
(1 Div. One Comp.)
  Panthers A
(1 Div. One Comp.)
  Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 29
1:30P Sharks
(3 Div. Three Rec.)
  India-E
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 29
3:00P West Van A
(0 Premier)
  India A
(0 Premier)
  Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 29
3:00P Greyhawks
(3 Div. Three Rec.)
  Raiders
(3 Div. Three Rec.)
  Tamanawis 2

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >