Notice Board
Standings
Schedules
Latest Scores
Calendar / Events
Teams
Photo Album
Videos
Downloads
Board of Directors
leagueSponsorsInclude
affiliationsInclude
clubs
code
contacts
history
registration
Submit a Story
Administrator
Select seasons >>>
   VMFHL: Schedules
JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
• Numbers in brackets are PEN Points •
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Sat, Nov. 6
12:00P Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
0 India D
(3 Div. Three Rec-2)
4 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 6
1:30P Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
6 Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
0 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 6
1:30P Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
1 Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
1 Tamanawis 1
RS
Sat, Nov. 6
1:30P Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
4 UBros B
(2 Div. Two Comp.)
6 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 6
1:30P Lions C
(2 Div. Two Comp.)
0 Masters
(2 Div. Two Comp.)
1 Wright Field - UBC
RS
Sat, Nov. 6
3:00P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
6 Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 6
3:00P UBC A
(0 Premier)
1 West Van A
(0 Premier)
2 Rutledge Field
RS
Sat, Nov. 6
3:00P Panthers
(1 Div. One Comp.)
1 India B
(1 Div. One Comp.)
4 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 6
4:30P Hawks B
(1 Div. One Comp.)
  West Van B
(1 Div. One Comp.)
  Rutledge Field
RS
Sun, Nov. 7
9:00A Jokers A
(1 Div. One Comp.)
5 Lakers B
(1 Div. One Comp.)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 7
10:30A India-C
(2 Div. Two Comp.)
4 Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
1 Eric Hamber Field
RS
Sun, Nov. 7
10:30A Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
3 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
7 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 7
10:30A West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
1 United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 7
12:00P Hawks A
(0 Premier)
4 Kings-A
(0 Premier)
2 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 7
12:00P West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
1 Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 7
1:30P Dashmesh A
(0 Premier)
0 UBros A
(0 Premier)
4 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 7
1:30P Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
3 Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 7
3:00P Lakers A
(0 Premier)
2 Lions-A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sat, Nov. 13
TBA India B
(1 Div. One Comp.)
  Lions-B
(1 Div. One Comp.)
  TBA
RS
Sat, Nov. 13
12:00P Kings-A
(0 Premier)
1 Lakers A
(0 Premier)
2 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 13
12:00P Lions-A
(0 Premier)
3 UBC A
(0 Premier)
1 Wright Field - UBC
RS
Sat, Nov. 13
1:30P Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
2 Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
1 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 13
3:00P Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
3 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 13
3:00P Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
1 West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
2 Rutledge Field
RS
Sat, Nov. 13
3:00P Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
3 UBros B
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 13
4:30P India-C
(2 Div. Two Comp.)
2 Masters
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 13
4:30P Lakers B
(1 Div. One Comp.)
1 West Van B
(1 Div. One Comp.)
0 Rutledge Field
RS
Sun, Nov. 14
9:00A Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
4 Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 14
10:30A Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
1 Lions C
(2 Div. Two Comp.)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 14
10:30A West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 14
12:00P West Van A
(0 Premier)
4 UBros A
(0 Premier)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 14
12:00P Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
1 Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 14
1:30P Hawks A
(0 Premier)
4 India A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 14
1:30P Jokers A
(1 Div. One Comp.)
3 Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 14
3:00P Hawks B
(1 Div. One Comp.)
5 Panthers
(1 Div. One Comp.)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 14
4:30P India D
(3 Div. Three Rec-2)
2 United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
3 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 20
12:00P Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
1 Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 20
12:00P Kings-A
(0 Premier)
3 UBC A
(0 Premier)
0 Wright Field - UBC
RS
Sat, Nov. 20
1:30P Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
0 Hawks B
(1 Div. One Comp.)
9 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 20
1:30P Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
2 Tamanawis 1
RS
Sat, Nov. 20
1:30P Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
4 United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
3 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 20
3:00P Panthers
(1 Div. One Comp.)
1 West Van B
(1 Div. One Comp.)
8 Rutledge Field
RS
Sat, Nov. 20
3:00P Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
0 (-3) India D
(3 Div. Three Rec-2)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 20
4:30P India-C
(2 Div. Two Comp.)
5 Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 20
4:30P Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
3 West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
1 Rutledge Field
RS
Sun, Nov. 21
9:00A India B
(1 Div. One Comp.)
4 Lakers B
(1 Div. One Comp.)
4 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 21
10:30A Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
4 Lions C
(2 Div. Two Comp.)
2 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 21
10:30A West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
0 Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 21
12:00P UBros A
(0 Premier)
3 Lions-A
(0 Premier)
5 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 21
12:00P Masters
(2 Div. Two Comp.)
1 Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 21
1:30P India A
(0 Premier)
5 Dashmesh A
(0 Premier)
0 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 21
1:30P UBros B
(2 Div. Two Comp.)
4 Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 21
3:00P Jokers A
(1 Div. One Comp.)
3 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
2 Tamanawis 1
RS
Sat, Nov. 27
12:00P India A
(0 Premier)
0 UBC A
(0 Premier)
2 Wright Field - UBC
RS
Sat, Nov. 27
1:30P UBros B
(2 Div. Two Comp.)
8 Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 27
1:30P Masters
(2 Div. Two Comp.)
0 Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
1 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 27
3:00P Lakers B
(1 Div. One Comp.)
1 Hawks B
(1 Div. One Comp.)
7 (-3) Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 27
3:00P Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
1 West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
0 Rutledge Field
RS
Sat, Nov. 27
3:00P Panthers
(1 Div. One Comp.)
2 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Nov. 27
4:30P Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
0 Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Nov. 27
4:30P Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
3 West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Rutledge Field
RS
Sun, Nov. 28
9:00A Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
1 (-3) Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
7 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 28
10:30A India D
(3 Div. Three Rec-2)
5 Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
3 Eric Hamber Field
RS
Sun, Nov. 28
10:30A West Van B
(1 Div. One Comp.)
7 Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
5 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 28
10:30A United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
4 Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 28
12:00P West Van A
(0 Premier)
3 Kings-A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 28
12:00P Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
4 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 28
1:30P Hawks A
(0 Premier)
5 Lions-A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Nov. 28
1:30P Jokers A
(1 Div. One Comp.)
3 India B
(1 Div. One Comp.)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Nov. 28
3:00P Lions C
(2 Div. Two Comp.)
3 India-C
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 1

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >