Notice Board
Standings
Schedules
Latest Scores
Calendar / Events
Teams
Photo Album
Videos
Downloads
Board of Directors
leagueSponsorsInclude
affiliationsInclude
clubs
code
contacts
history
registration
Submit a Story
Administrator
Select seasons >>>
   VMFHL: Schedules
JAN FEB MAR APR MAY JUN JUL AUG SEP OCT NOV DEC
Printable Version| Master/Export to Calendar
• Numbers in brackets are PEN Points •
Select a team or division >>
Set above team/division as default? 
Group by Game Type?
  DATE TIME AWAY   HOME   LOC
RS
Sat, Oct. 2
12:00P Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
0 Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
2 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 2
12:00P Lions C
(2 Div. Two Comp.)
1 Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
6 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 2
1:30P West Van A
(0 Premier)
1 Hawks A
(0 Premier)
3 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 2
1:30P Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
6 Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
0 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 2
1:30P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
1 UBros B
(2 Div. Two Comp.)
7 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 2
1:30P Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
2 Masters
(2 Div. Two Comp.)
1 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 2
3:00P Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
2 Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 2
3:00P Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
4 West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
4 Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 2
3:00P Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
2 India-C
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 2
4:30P Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
2 West Van B
(1 Div. One Comp.)
1 Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 3
9:00A Hawks B
(1 Div. One Comp.)
2 Lakers B
(1 Div. One Comp.)
4 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 3
10:30A India B
(1 Div. One Comp.)
2 Jokers A
(1 Div. One Comp.)
3 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 3
10:30A West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
5 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 3
11:15A Dashmesh A
(0 Premier)
1 Lions-A
(0 Premier)
5 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 3
12:00P India D
(3 Div. Three Rec-2)
1 United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
1 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 3
1:00P UBC A
(0 Premier)
2 UBros A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 3
1:30P Lions-B
(1 Div. One Comp.)
4 Panthers
(1 Div. One Comp.)
1 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 3
2:45P India A
(0 Premier)
1 Kings-A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 16
12:00P United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
3 Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 16
12:00P Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
1 Masters
(2 Div. Two Comp.)
2 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 16
1:30P Dashmesh A
(0 Premier)
2 Hawks A
(0 Premier)
11 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 16
1:30P Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
6 Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
0 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 16
1:30P Lakers A
(0 Premier)
4 UBC A
(0 Premier)
1 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 16
3:00P Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
4 Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 16
3:00P Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
0 (-6) West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
5 Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 16
3:00P Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
0 India D
(3 Div. Three Rec-2)
6 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 16
4:30P India B
(1 Div. One Comp.)
3 West Van B
(1 Div. One Comp.)
1 Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 17
9:00A Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
3 Lakers B
(1 Div. One Comp.)
1 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 17
10:30A West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
2 Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
0 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 17
10:30A Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
2 UBros B
(2 Div. Two Comp.)
2 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 17
10:30A Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
3 Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 17
12:00P Kings-A
(0 Premier)
2 UBros A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 17
12:00P India-C
(2 Div. Two Comp.)
6 Lions C
(2 Div. Two Comp.)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 17
1:30P West Van A
(0 Premier)
1 India A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 17
1:30P Hawks B
(1 Div. One Comp.)
3 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 17
3:00P Jokers A
(1 Div. One Comp.)
8 Panthers
(1 Div. One Comp.)
1 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 23
12:00P UBros A
(0 Premier)
1 Lakers A
(0 Premier)
1 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 23
1:00P Hawks A
(0 Premier)
3 UBC A
(0 Premier)
0 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 23
1:30P Lions C
(2 Div. Two Comp.)
3 Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
1 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 23
1:30P Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
0 Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
4 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 23
1:30P Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
0 Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
5 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 23
3:00P Jokers A
(1 Div. One Comp.)
3 Hawks B
(1 Div. One Comp.)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 23
3:00P Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
2 West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
2 Rutledge Field
RS
Sat, Oct. 23
3:00P India B
(1 Div. One Comp.)
4 Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
4 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 23
4:30P India D
(3 Div. Three Rec-2)
4 West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Rutledge Field
RS
Sun, Oct. 24
9:00A Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
3 Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 24
10:30A Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
1 Masters
(2 Div. Two Comp.)
1 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 24
10:30A West Van B
(1 Div. One Comp.)
1 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
4 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 24
10:30A Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
4 Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 24
12:00P West Van A
(0 Premier)
5 Dashmesh A
(0 Premier)
1 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 24
12:00P Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
1 United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 24
1:30P India A
(0 Premier)
1 Lions-A
(0 Premier)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 24
1:30P Lakers B
(1 Div. One Comp.)
1 Panthers
(1 Div. One Comp.)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 24
3:00P India-C
(2 Div. Two Comp.)
2 UBros B
(2 Div. Two Comp.)
3 Tamanawis 1
RS
Sat, Oct. 30
12:00P India A
(0 Premier)
2 Lakers A
(0 Premier)
2 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 30
12:00P India D
(3 Div. Three Rec-2)
4 Vancouver Greyhawks
(3 Div. Three Rec-2)
2 Wright Field - UBC
RS
Sat, Oct. 30
1:30P West Van C
(3 Div. Three Rec-1)
4 Hawks D
(3 Div. Three Rec-1)
1 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 30
1:30P Panthers
(1 Div. One Comp.)
2 Dashmesh B
(1 Div. One Comp.)
3 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 30
3:00P UBros A
(0 Premier)
1 Hawks A
(0 Premier)
2 Eric Hamber Field
RS
Sat, Oct. 30
3:00P Dashmesh C
(2 Div. Two Comp.)
0 India-C
(2 Div. Two Comp.)
9 Tamanawis 2
RS
Sat, Oct. 30
4:30P UBros B
(2 Div. Two Comp.)
2 Masters
(2 Div. Two Comp.)
2 Eric Hamber Field
EX
Sun, Oct. 31
9:00A Lions D
(3 Div. Three Rec-1)
0 Lakers C
(3 Div. Three Rec-1)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 31
10:30A Jokers B
(2 Div. Two Comp.)
1 Hawks C
(2 Div. Two Comp.)
5 Eric Hamber Field
RS
Sun, Oct. 31
10:30A Lions C
(2 Div. Two Comp.)
0 Kings-B
(2 Div. Two Comp.)
2 Tamanawis 1
EX
Sun, Oct. 31
10:30A West Vancouver D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Lakers-D
(3 Div. Three Rec-2)
0 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 31
12:00P Dashmesh A
(0 Premier)
3 Kings-A
(0 Premier)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 31
12:00P Sharks-A
(3 Div. Three Rec-1)
5 Raiders
(3 Div. Three Rec-1)
3 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 31
1:30P Hawks B
(1 Div. One Comp.)
0 India B
(1 Div. One Comp.)
3 Tamanawis 1
RS
Sun, Oct. 31
1:30P United Brothers C
(3 Div. Three Rec-2)
4 Kings C
(3 Div. Three Rec-2)
2 Tamanawis 2
RS
Sun, Oct. 31
3:00P Lakers B
(1 Div. One Comp.)
1 Lions-B
(1 Div. One Comp.)
5 Tamanawis 1

EX = Exhibition Game
RS = Regular Season
PO = Playoffs
PR = Practice
< BACK >